Jdi na obsah Jdi na menu

11.-12.6.2011 CACIL, CACT KRALUPY NAD VLTAVOU (CZ)

15. 6. 2011

Na tomto coursingovém klání se mezi whippety sešli zástupci z České republiky, Rakouska, Německa. Soudcovali: Tomás Págány z Maďarska, Zdeňka Kutlacha ze Slovenska a české rozhodčí zastupovali Iveta Soldánová a Milan Bergl.

Toš cesta daléká - předaleká, v pátek 10.6. jsem vyjela z Karviné s mými vipety a první cíl byl u Hanky Valentové v Želechovicích nad Dřevnicí, kde jsem nabrala jejich Arinku (Arachné Naděje snů). Pokochala jsem se štěňátky a hurá směr Zlín, kde na mě čekala Renatka s Kačkou Darebníkovy a Rejík (Ray Celestial Londonś Fog ). A konečný cíl: Kralupy, kde jsme dorazili kolem jedenácté do motelu Adam.

Ráno jsme vyrazili k dráze a po nutné přejímce a kontrole paní veterinářky, jsme pejsky daly odpočívat a my jsme se šly pozdravit s vipetáři: sešlo se nás mnoho. Na startu bylo patnáct fen a deset psů. Také dorazili chrtaři, kteří soutěžili až v neděli. Zde musím za všechny vypíchnout Andreju a Dana Němců, se kterými jsem se pořádně nasmála.

Na adresu dráhy jsem slyšela v minulosti různé komentáře: plochá, jednotvárná, nuda. Loni jsme se zúčastnila závodu na tomto prostoru a přišla mi se svými bambusovými plůtky zajímavá. Tentokrát bych chtěla říct, že byla opět s "živými" překážkami, sedliště bylo na opačné straně u koupaliště, dráha byla složitě postavena, ale dobře čitelná pro psi. Návnada byla velice kvalitně tažena, lanko se nepřetrhávalo a vše šlo jako po másle .

Vipeti šli na start jako třetí plemeno, to je docela zajímavé a pro mě milé, že jsme nebyli jako vždy na konci. Rozpis zněl: Roneček (Myron Ayort Back) červená dečka, Newton z Úplňku bílá dečka a Perplex z Hedvábí modrá dečka.

p6113536.jpg

Foto by Andrejka Němcová

  Ronek běžel fantasticky, byla vidět obrovská energie, lehkost běhu, přemýšlení nad lovem a ukořistěním návnady, nechyběly v obou bězích exhibiční prvky v podobě přeskakování plůtků:

11-06-20110343.jpgRonek jasně celou partu vedl a krásně první zakousnul zajíčka. Po prvním kole jsem se ani nešla dívat na počet získaných bodů, byla jsem vnitřně spokojená s Ronečkovým výkonem. V druhém kole dostal sparingpartnera Gigi od Hněvína a běžel opět krásně. Získání druhého místa a r. CACILu a r. CACTu bylo jen třešinkou na dortu.

 myron-ayort-back.jpg

Překrásné foto by Dana Václavíková

 U Fejzíčka (About Face Valentine Dogs), který oba běhy absolvoval sám, byla vidět veliká chuť k lovu. Energie mu nechyběla ani v cíli a u střapce se vyřádil, jelikož organizátoři do igelitových pruhů zakomponovali kus králíči kůže. První místo bylo již předem dané, protože byl v kategorii sprinter sám.

11-06-20110379.jpg

CELKOVÉ VÝSLEDKY: http://www.coursingcz.info/sites/default/files/sobotavysl.pdf

Den to byl příjemný, nepršelo a výsledky 100%. Cesta domů proběhla bez problémů, tak se můžeme těšit na příště. AHOJ KRALUPY!

 FOTO BY ANDREA NĚMCOVÁ  http://bahira.rajce.idnes.cz/CACIL_KRALUPY_-_Kralupy_nad_Vltavou_11._-_12._6._2011/#P6113535.jpg

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Petra - krásné počteníčko

24. 6. 2011 22:04

Zdravím Denisko, máte skvělé zážitky z coursingů !!! A moc gratuluji k výsledkům!!!

Hana a vipetky - Kralupský výlet

16. 6. 2011 15:01

Toš pěkně si to popsala Denisko. Já se tam (do Kralup) snad příště pojedu podívat taky ! Gratuluju k výsledkům a krásným fotozáběrům, děkuju za naši Arinku a těším se, že příště už vyrazím i já ! :)

Denisa - Re: Kralupský výlet

16. 6. 2011 15:08

Hani, vyloženě jsi mi tam chyběla. Užili jsme si to i s Renčou a Kačkou + s Arinkou a Rejíkem bezvadně. Svítičko slunilo, pejsci se vyřádili a my také. Tak příště-jedině spolu :o)-