Jdi na obsah Jdi na menu

22.5.2011CACIL, CCLA Spitzerberg (A)

26. 5. 2011

 

JAK SEDLÁCI U CHLUMCE

Hold není každý den posvícení a tak se nám -kromě skvělého Fejzíčka- nedařilo. Ráno jsme s Haničkou Valentovou vyjeli za krásného počasí, které se během dne udělalo ještě krásnější, jak by řekla moje mamka "na zdechnutí".  Cesta nám utíkala hezky, leč díky objížďkám u Bratislavy jsme přejímku stihly jen tak-tak.  Po prvním běhu nám bylo jasné, že se jedná o velmi náročnou dráhu: na délku, záludnosti v podobě vraceček a kliček směřující mimo trať, horizontální překonávání stoupání a docela nepříjemného povrchu v podobě posekaného sena.

První z našich čtyřech přihlášených psů (Ajsinka nám dělala milou společnost) běžela Arinka (Arachné Naděje snů), její běh jsem neviděla, ale také se jí nedařilo a dostala nedoběh. Pak nastoupila do běhu Miška (Moira Ayort Back), ta doběhla spolehlivě, leč dostala docela málo bodů. Třetím závodníkem byl Ronek (Myron Ayort Back), který měl stejného sparing partnera jako v Žilině i na této dráze ve Spitzerbergu spolu běhali, tak jsem si říkala, že by to mohl být pěkný běh. No on byl do třičtvrtě dráhy, pak zajíček naznačil směr do vysoké trávy a Roneček to vyhodnotil po svém a vrhnul se do prohledávání části pole s vysokou trávou, no a než se stačil vrátit bylo po běhu a dostal nedoběh. Náš Fejzíček (About Face Valentine Dogs) 

běžel první běh krásně, nadháněl i lovil, spolupracoval s partnerem, ale bylo vidět, že v poslední třetině mu už dochází síly. Doběhl a já jsem si říkala: Božatko moje, zničené, ja Tě snad stáhnu z druhého běhu. Dobře, že jsem to neudělala. Fejzík se senzačně zregeneroval a druhý běh byl na jedničku s hvězdičkou a proto zaslouženě mu patří stříbrná příčka v kategorii sprinter. U Mišky se Hance druhý běh velice líbil, ale pravděpodobně došlo k záměně bodů u sparingpartnera (ten neběžel čistě-zastavil se na dráze atd.) a na Mišku neprávem padlo poslední místo. Tak jsme s Hankou zpáteční cestu více méně promlčely a probíraly si v hlavě, kde nastal ten "chrobák". VÝSLEDKY: http://www.fcw-coursing.at/pics/2tag-cacil.xls

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Hana a vipetky - sedláci

26. 5. 2011 15:33

Není každý den posvícení Denisko, ale je pravda, že nespravedlnost bolí. Už jsem si na to za ta léta u coursingu mohla zvyknout, že ? A nekecej, že jsme cestou zpět mlčely. To bychom musely být nemocné nebo němé a to jsme nejsme !! Hurá, 3x hurá Fejzíkovi !

DENISA - Re: sedláci

26. 5. 2011 15:48

Hani, měly bychom si slíbit, že se vrhnem alespoň na jeden světový jazyk. To je snad nejhorší pocit, že člověk by se bránil, ale když neumíš řeč.........