Jdi na obsah Jdi na menu

30.4.2011 GRAND PRIX Žilina (SK) - CACIL, CACT

4. 5. 2011

Milí návštěvníci našich stránek, v sobotu 30.4.2011 jsme se zúčastnili s mým mužem a našimi dvěmi vipety mezinárodního coursingu v Žilině. Nazvala bych ho "SAMÉ ZMĚNY". Loňský první ročník jsme nestihli, ale vyprávěli nám kamarádi o zajímavě postavených dvou tratích. Kondice se projevila například u překonáváním terénních rozdílů - jak horizontálně tak vertikálně. Dalším kritériem byla psychická pohoda majitelů i psů, jelikož někteří nezvládli dlouhé časové prostoje, které měla na svědomí technika, počasí a možná nešťasně zvolená volba rozhodčí, která posuzovala na dráze B (kratší dráha-menší plemena chrtů), ale její pejsci běželi na dráze A (větší chrti). Nám co jezdí na coursing relaxovat, nevadí ani změny počasí, ani změny v rozpise běhů, ani delší průtahy zaviněné technikou či lidmi.


Na startu v prvním kole bylo osm fenek a devět psů (z toho jeden sprinter-náš Fejzík). Rozběhy byly vypsány a Fejzík měl běžet s dvěmi rakouskými psi. Chápu, že kdo nezná mírumilovnou povahu Fejzíčka, by se mohl domnívat, že trojkový běh navíc s větším psem, může být nesnadný. Tak jednoho z rakouských psů vyměnili za Ronečka. Rázem jsem měla oba mé psi pouštět v jednom měhu. Poprvé běželi spolu a ještě s jedním cizím pejskem. Zvládli to na jedničku s hvězdičkou. Dovoluji si říct, že i když vím, že trojkové běhy nemají rádi ani sami rozhodčí, pro jejich nesnadné hodnocení, mí psi běželi parádně. Fejzík se jal po startu lovu a Roneček nadháněl i s dalším sparingpartnerem. Zajíc měnil směr a Ronek se ujal honitby. V cíli zardousil kůži, pak doběhl rakouský pes, který zakousl a následovalo třetí "zavraždění" Fejzíčkovo. Umístění po prvním kole někde uprostřed, ale to není podstatné-PÁNIČKA BYLA MOC SPOKOJENÁ. Druhé kolo probíhalo obdobně=rozpis, škrty (pro zranění některých pejsků nebo dobrovolné odstoupení např. celé rakouské ekipy) a opět změny. Nám to nevadilo, Fejzíček běžel se sestřičkou Ebinkou -Abigail Liberti VD a běh to byl krásný. Pak se na start postavil Roneček s Rejem - Ray Celestial Londonś Fog a dovoluji si hodnotit, že Ronek lovil perfektně: obrovská energie, bylo vidět jak vyhodnocuje a uvažuje-nadbíhá či zkracuje, má super formu=takže zrychlení parádní a zákus jak víno :o). Krásně jsme si zaběhali a setkali se s príma kamarády.


Výsledky: www.coursing.sk/index.php


Více fotek od Janky Herníkové zde: libhave.rajce.idnes.cz/30.4.11_GRAND_PRIX_Zilina/

 Lovící Roneček

watermark_217.jpg

Foto by Jana Herinková

Letící sourozenci Ebinka (červená dečka) a Fejzík (bílá dečka)watermark_173.jpg

 

Náhledy fotografií ze složky GRAND PRIX ŽILINA 2011

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Hana a vipetky - Žilina

5. 5. 2011 8:08

Ještě jednou gratulujeme a zlváštní gratulace letí Ronkovi za resCACIL ! A článek je KDE ????? :))

Denisa - Re: Žilina

5. 5. 2011 12:21

Děkuji za gratulaci a článek bude....když napíšu, že nestíhám a v práci článek nenapíšu :o), tak bude mi to někdo věřit :o)))