Jdi na obsah Jdi na menu

COURSING SWIERKLANIEC, POLSKO

MEZINÁRODNÍ COURSING NEDALEKO BYTOMI: MYRON AB (5.místo), ABOUT FACE VD (splněná polská licence), MOIRA AB (1.místo), MC SANDY SHOW (3.místo) a obšťastňovatelka ICY FLOWER BSD

Já a Fejzík, Ronek, Sandy, Míška, Icy+tři polské holčičky-handlerkyObrazek

Den před plánovaným odjezdem na coursingové klání s mezinárodní účastí, přijela Hanka Valentová s třemi "holkami" k nám do Karviné. Bylo to opět příjemné setkání, kdy na naší terase se vyvalovala smečka pěti nádherných vipetů. Následujicí den po šesté hodině ranní jsme se s Haničkou vydali směr Polsko, naváděla nás navigace a docela jsme se s Hankou pobavily, kudy - tudy nás naváděla a vesele si pípala :o).

Coursing se konal v krásném prostředí Swierklanského parku, místo nedaleko města Bytom v Polsku. Hned po příjezdu na místo nás překvapilo pořadí běhu chrtů, kdy vipeti běhali jako první. A plnění Fejzíkovy licence bylo- co do byrokratických úkonů -neuvěřitelné. Ale stálo to za to, Fejzíček zaběhl ukázkově sólo běh, pak krásně společný běh a splnil podmínky pro udělení licence v Polsku. Ronek běžel první běh s polským psem a hned při startu se nepěkně srazili. V cíli byl první u střapce polský pes a Ronek se ho pravděpodobně bál, jelikož stál u kůže a ani se neopovážil zakousnout. Takže se mu první běh nepovedl a dostal málo bodů(149). Druhý běh běžel s Gordonem IW úspěšným, slovenským coursingovým závodníkem. Byl to jeden z nejkrásnějších běhů dne, kdy si dva lovci svou inteligencí nádehrně pomáhali. Doběhl první Ronek a o dvě délky za ním Gordon. Oba svou kořist zakousli a spokojeně z kolbiště odcházeli. Ronek dostal za ulovení o tři body víc  (183) než Gordon. Bohužel to stačilo jen na páté místo. Běhy byli pro psi velice náročné, protože dráha byla postavena se spoustou záludností a tak to má být i živý zajíček se snaží uniknout, zkouší všeliké prudké zatáčky a zvraty. V neskutečně parném dni to byli -od pejsků -nevšední výkony.

Těšíme se na další obdobné, coursingové závodění!

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Petra - coursing

zdravím Denisko, tak jste to polským whipetům pěkně natřeli :-))Byla tam Iga - Rončina sestřička a brousila si zuby na úmístění :-))
Ve Šwierklanci je moc krásně, byli jsme tam před nějakým rokem s Lenkou a Dariou.

Hana a vipetky - Finsko a Petrohrad ?

Klidně Božíkovi, ale pojedete před náma ! :-)

ben+gordon - dalsia coursing destinacia

...my doporucujeme Finsko....a cestou Petrohrad :-)))

Hana a vipetky - Polsko

Jsem taky ráda Denisko, že jsme zkusili něco nového. Příště dáme Estonsko nebo Norsko. :-))