Jdi na obsah Jdi na menu

Face ve čtyřech měsících

17. 9. 2009

Milí čtenáři, již je tomu dva měsíce co Fejzík (About Face Valentine Dogs) rozveselil a rozšířil naši rodinu. Je u nás stejnou dobu, jako u maminky v chovné stanici. Když v osmi týdnech dorazil k nám byla z něj roztomilá, heboučká a hravá kulička. Nyní v šestnácti týdnech se změnil v ještě roztomilejší, ale pozor zákeřnější (to by mohl vyprávět Roneček a jeho jizvy na hlavičce, krku i nožkách), nohaté a řádně rozpustilé, heboučké děcko. Včera 16.9.09 přišel v rámci cupování Karolinčiných punčoch (to je, ale máslo Kájky, že má věci přehozené přeš židli a ne uklizené ve skříni) o první mléčný zoubek. Dále máme pokrok v kynologickém cvičení, za mlsku si krásně sedne a už i lehne.

Příkladně příjde na zavolání - ke mně, ale opět pozor :o), jen když je Roník na vodítku, jinak Face poslouchá Roníčka. Jakmile je Ronďa na volno je to Fejzíkův vzor a poslouchá jeho. Proto vždy nosím po kapsách nějakou tu psí mlsku a když nefunguje povel, tak vždy na Fejzíčka platí mlska - jídlo a to bych mohla napsat celý článeček, jak rád a hezky Fejzík jí.

Obrazek

Už když je jeho čas, tak to dává všemožně najevo: kňourá ( nadává: tak co je, už je čas :o) a když už chystám, tak mě štěkotem povzbuzuje (neloudej se). Nejprve dám po povelu sedni Ronkovi misku (aby malý věděl, kde je jeho místo) a to Fejzík skáče šipku do Ronkovy misky. Vždy stejný scénář: odervu ho od mističky Ronečkové, pak hned tlačí "dupku" k zemi a ví, že za sedni dostane i svou mističku. Pak následuje pár hltů a porcička je pryč s pohledem-tak málo. Ještě běží zkontrolovat, jestli Roneček nic nenechal. Pak si oba naši pejsci jdou po práci lehnout do postýlky.

Jinak je to velký milovník zahradnických prací a to bohužel k nevůli mého muže. Jindra si usmyslel, že zplanýruje předzahrádku, nasadil tam okrasné dřeviny a velmi se diví, že v nestřeženém okamžiku mu to Fejzík esteticky upravuje. Je nadšencem roklin a rychlých sprintů po čerstvě srovnané ploše. Taktéž zastřihává(okusováním) okrasné stromky, aby byly ještě krásnější :o).

Doma jsou kluci bezvadní: nic nezničili, až na takové věci, se kterými se musí počítat. Někde je něco drápnutého, ale nic zásadního. Myslím, že Roník je rád, že není v naší nepřítomnosti sám. Co tam ti dva podnikají, když jsme ve škole a v práci, tak na to se jich budete muset zeptat sami :o)

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Lucie - Gratulace

17. 9. 2009 21:42

Deniso, díky moc za bezva vzkazík v návštěvní knize. Koukám, že taky bojujete - já myslím, že my to teda doma takhle hrdinsky nezvládáme:-) Vyštěkávání, moření naší starší holčičky, loužičky, žravost, no hrůza! Tak my držíme palce a doufám, že se brzo na nějaké vipetí akci uvidíme:-)

http://whippet.webnode.cz