Jdi na obsah Jdi na menu

17.-18.2012 CACIL, CACT ŽILINA (SK)

18. 3. 2012

Dnes 18.3.2012 pro naše kluky začala coursingová sezóna a hned jsem jim naordinovala mezinárodní coursing na Slovensku. Když jsme se zhruba před měsícem přihlašovali, tak jsem si říkala, jestli nepoběžíme snow-coursing, ale počasí nám vyšlo parádně a kromě všude přítomného bahna, byly podmínky bezvadné. Ráno jsem s mužem a psíčky vyjela na prázdné nedělní silnice a za necelé dvě hodinky jsme byli pro nás na novém místě v Horkách, což je část Žiliny. Nové místo pro konání Grnad Prix Slovakia bylo vybráno zajímavě. Kladem je určitě kopcovitý terén rozlehlých polí. Za negativum bych považovala vzdálené zázemí s občerstvením, toaletou. Ale to jsou malé věci. Trať byla postavena jednoduchým způsobem, který kopíroval obdelník s menšími zvraty. Padly názory, že je postavená trochu monotonně až nudně. Domnívám se, že šlo o záměr, jelikož terén byl dosti mokrý a stavěč dráhy, jistě myslel na zdraví pejsků. Řekla bych, že šlo především o trať prověřující kondici. Prudké stoupání a klesání prověřilo pejsky po zimně. Kladky byly dobře rozvrženy a naviják (na zadním kole motorky) pracoval velmi dobře. Natahovači na čtyřkolkách byli super a závod velmi pěkně odsýpal. Závodit jsme začali v 9.00hod. a v 11.00hod. se již běhal druhý běh, kolem druhé bylo krásně odběháno. Whippeti běželi mix, jelikož se sešlo 8. pejsků, 3. fenečky (z toho jedna sprinterka). Pejsci byli takto postavení do běhů a po prvním kole získali tyto body:

1. kolo
red Alpine Diesel Sunny Funny 160,5
white Benjamín Yellow Treatures 168
blue    
red Gordon Isis Wind 178
white Hidalgo Isis Wind 173
blue    
red London´s Fog Celestial Ray 172
white Myron Ayort Back 169
blue    
red Under The Silver Moon Ypsylon 175
white About Face Valentine Dogs 174
blue    
red Abigail Liberty Valentine Dogs 174
white Chiméra Bohemia Snap Dog 184
blue    
red    
white Avon Lady Sunny Funny 171
blue    

 Naši kluci se ocitli v hodnocení někde uprostřed, kdy Fejzík měl o pět bodíků víc než Ronďa. Roneček na začátku prvního běhu vystřelil jako raketa, běžel krásně, jen to krapet přepálil a v druhé půlce běhu bylo vidět, že mu chybí kondička. Marné, přece jen je to už "muž" v letech a tak jsem byla ráda, že si zaběhl s chutí a bez zranění. Fejzíkův běh, si myslím, byl krásný. Běžel s jediným polským zástupcem whippetů. Fejzík krásně natahoval, moc se snažil, spolupracoval, kondičku má výbornou a kůžičku si zakousl jako první. Když jsme se vychodili, tak si kluci odpočali a přišlo na řadu druhé kolo, které bylo rozepsáno takto:

2. kolo
red Alpine Diesel SF  
white Myron AB 172
blue Avon Lady SF  
red Benjamín YT  
white LF Celestial Ray  
red Hidalgo IW  
white About Face VD 178
red Abigail Liberty VD  
white Under The SM  
red Gordon IW  
white Chiméra BS  

 Bohužel se mi nepodařilo zjistit v 2. kole počty bodů všech pejsků. Roneček předvedl v trojkovém běhu velmi hezký výkon a Fejzíček opět parádní běh i s jeho klasickou exhibicí, kdy při ukořistění návnady, nechce pustit kůžičku. Byla jsem tak nějak vnitřně spokojená. I když jsem věděla, že Ronek bude někde na chvostíku, milé bylo překvapení, že Fejzíček si vybojoval 3. místo z deseti na startu, 2. místo ze psů (8pejsků) a získal res. CACIL a CACT. Moc gratuluji Ebince (Abigail Liberty VD), která obdržela titul res. CACTa byla 4. z deseti na staru a 2. z feneček. Milé bylo setkání s polobráškou Break Dance Valentine Dogs, který si krásně zaběhl trénigově jedno kolečko a těšilo nás setkání s jeho bezva pánečkem.

JIŽ OFICIÁLNÍ VÝSLEDKY Z http://www.coursing.sk/index.php?option=com_content&task=category&sectionid=9&id=32&Itemid=33 :

1. Chiméra Bohemia Snap Dog - CACT

2. Gordon Isis Wind - CACIL

3. About Face Valentine Dogs - res. CACIL, CACT

4. Abigail Liberty Valentine Dogs - res. CACT

5. Benjamín Yellow Treatures - res.CACT

6. Hidalgo Isis Wind

7. Under The Silver Moon Ypsylon

8. London´s Fog Celestial Ray

9. Myron Ayort Back

10. Alpine Diesel Sunny Funny

1. Avon Lady Sunny Funny (sprinter)

 Dostali jsme krásné maxi kokardy, spousu hezkých cen od sponzórů a hlavně nám připravil Slovenský dostihový svaz krásný, pohodový sportovní den. Těšíme se na příště.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Hana a spol. - Žilina

20. 3. 2012 15:05

Denisko, posílám velké gratulace k úspěšnému závodu. Umístění krásné, zranění téměř žádné, počasí jarní...co víc si přát ? Třesu tlapkama a posílám čumáček na čumáčky :-)

Denisa - Re: Žilina

20. 3. 2012 23:21

Děkuji Hani, jsme po té zimě tak natěšeni na běhání, že vidím jen samá pozitiva a věřím, že v Kralupech to bude taky príma.