Jdi na obsah Jdi na menu

21.7.2012 HOLBA POHÁR (CZ)

22. 7. 2012

 about-face-vd---icy-flower-bsd.jpgVítěz ve psech vipetech About Face VD a vítězka ve fenečkách Icy Flower BSD

V sobotu 21.7.2012 se pod patronací Českého psa, jehož jsme členy, konal mezinárodní coursingový závod v Hynčicích pod Sušinou. Na Holba pohár jsme se připravovali postupně. Nejprve psychicky, jelikož známe místo konání ski areál "Králičák" a věděli jsme, že pokud se rozhodneme absolvovat tento závod, tak to nebude nic lehkého. Jedná se o běhání na dráze připomínající "kamikadze" sjezdovku.  Ale rozhodl, pro někoho možná banální věc, název akce. Holba pohár, no řekněte, my z kraje piva si přece nemůžeme nechat ujít závod s názvem ryzího piva z hor . Tak teď opět vážně. To co opravdu ovlivnilo volbu byla skutečnost, že tento závod je prvním ročníkem, jde o závod s mezinárodní účastí, skvělým strategickým umístěním (není to taková dálka pro naše kamarády z Polska, Slovenska a Rakouska), nádhernou přírodou v podobě jesenických lesů a hlavně tým kolem Jany Jehličkové z Českého psa sliboval profesionální a příjemný přístup. A tak nastal druhý bod fyzická příprava: dlouhé procházky a běhání. Na získání atletické postavy se negativně projevily právě probíhající prázdniny. Doma jsou jedinci slabší povahy (moje dvě dcery) a správný vipet si z jídla vždy něco vyškemrá.
V propozicích v sestavě rozhodčích se objevila nová jména, což nese vždy příjemné osvěžení v "pískání": Emese Góllai z Maďarska, Ing. Salavomíra Božíková ze Slovenska a za Česko: Jana Jehličková, Nicol Marková a Vít Pašek.
A tak jsme v kalendáři netrpělivě vyhlíželi datum, sledovali přihlášené soupeře a především jsme se aktivně podíleli na ovlivnění počasí, a to svými modlitbami . Pořadatele velice chytře, přesunuli přejímku vipetů na jednu hodinu odpoledne. Takže jsme se vyspinkali do "růžova" a vyrazili na cestu. Nebyla rovná a přímá, ale zajímavě horsky klikatá. A už jsme dojeli na místo, kde jsme se jali prohlížet poslední běhy barzojů a hlavně trať. Tak jak jsme předpokládali - náročná trať prověřující především kondici. Prudké stoupání, duny, přírodní překážky v podobě remízku (což se stalo osudným jednomu nejmenovanému vipetovi, ale o tom dále) s křovinami a stromky, na trati ležící pokosená, suchá, dlouhá tráva. V propozicích je sice informace o délce trati 700m, ale všichni jsme se shodli, že musela mít nejméně 1200m.
Všech dvacet přihlášených vipetů se dostavilo na přejímku a důkladnou veterinární prohlídku. Zde bych poděkovala skvělému veterinárnímu "duu". Obě paní doktorky byly po celý závod u trati, připraveny poskytnout ošetření závodníkům. Z dvaceti vipetů byli tři dlouhosrstí (jedna fenka a dva psi), kteří běželi o národní titul CACT. Skupina sedmnácti vipetů se dělila na 6. fenek do závodu + 1. licence a 1. trénigový běh, dále 8. psů v závodě a 1. licence. Běhalo se o národní titul CACT i mezinárodní titul CACIL. Rozdělení závodníků do prvního kola proběhlo losováním a povedlo se, dle mého úsudku, velmi dobře. Psi byli vylosováni přibližně stejné fyzické konstrukce, takž neběhal nikdo „prcek křehula s obrem drsoněm“.
Běh č. 1
Jméno psa
pohlaví
 
Donna Gracia Ghan Buri Ghan´s
My Camelot Sandy Show
feny
 
Icy Flower Bohemia Snap Dog
Snow White z Hedvábí
feny
 
Abigail Liberty Valentine Dogs
Hopi od Hněvína
feny
 
About Face Valentine Dogs
Dellandros Archie Elliot
pes
 
Benjamín Yellow Treatures
London´s fog Clestial Ray
pes
 
Gordon Isis Wind
Alpine Diesel Sunny Funny
pes
 
Myron Ayort Back
Alconnor Deixes
pes
 
Dlouhosrsťáci běželi trojkový běh. Vipeti se sjeli z Česka, Slovenska a Estonska.
About Face VD běžel krásně, již bych řekla, že se jedná o přemýšlejícího coursingového běžce a nejen svou silou a urputností okouzlil rozhodčí. Myron Ayort Back běžel první kolo dobře, takže nic excelentního, ale doběhl hezky, moc se snažil a v cíli po zákusu si lehl opodál a z trati jsem ho musela odvléct-jo, jo příchází seniorský věk. Druhé kolo se běželo dle výsledků z prvního kola a konečné výsledky najdete zde:
K druhému kolu bych u svých pesanů řekla jen toto: Fejzík je urputňák a raději vypustí duši, než¨-li by dovolil první zákus soupeřovi. Ronek běžel v trojkovém běhu a jaksi usoudil, že zajíc by se mohl schovat do houští, kde nakonec "zakufroval" sám, ještě chvíli hledal (při vyskakování byly vidět jeho černé ouška) a pak ač nerad, se nechal odvolat.
Vyhlášení výsledků proběhlo v přilehlé hospůd,ce „U vleku“, kde nejen dobře vařili a grilovali, ale hlavně nám provozovatele poskytli příjemné zázemí, za což jim moc děkujeme.
Těšíme se na druhý ročník Holba poháru a věřím, že se opět jeho organizace zhostí vedoucí letošního coursingu Jana Jehličková a v kanceláři opět zasedne sympaťák Marek Novák :o).

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Eva s Končou - pozdravy ze Zlína

2. 8. 2012 23:09

Denisko a Hani, velká gratulace vašim závodníkům. Nádhera.-))

Hana a spol. - Re: pozdravy ze Zlína

5. 8. 2012 15:37

děkujéééém Evi ! :-))

Andrea - ((((-:

25. 7. 2012 21:15

Hezky si to Denisko napsala :-))))

Denisa - Re: ((((-:

26. 7. 2012 9:57

Děkuji za pochvalu :o)))

Hana a spol. - gratulace

24. 7. 2012 8:30

Ještě jednou velká gratulace Denisko k prvnímu místu z tohoto těžkého závodu ! Byl to masakr a velká prověrka sil. Ronečka pozdravuju a plně se s ním ztotožňuju. Vyřešila bych to stejně :-))

Denisa - Re: gratulace

24. 7. 2012 14:34

Haničko, sešli se bezva lidi, počasí nám přálo a dráha byla opravdu výzvou. Jsem hrdá na Fejzíka a šťastná, že to Ronek vůbec dal :o), i když po svém :o))).

bengordon - :-)))

24. 7. 2012 9:24

...ešte raz gratulácia !!!

Denisa - Re: :-)))

24. 7. 2012 14:30

Děkuji, bylo nám ctí běhat s kvalitními soupeři a to pořadí je třešinka na dortu :O)