Jdi na obsah Jdi na menu

20.3.2011 Mezinárodní výstava v Polsku - KATOWICE CACIB 2011

20. 3. 2011

Na začátku roku jsem si dala předsevzetí, že se zúčastníme mezinárodní výstavy a že jí absolvujeme s výsledkem výborným či velmi dobrým, pro získání CACIL titulu na mezinárodních coursingových a dostihových závodech.

Cíl: Mise úspěšně splněna.

Jupí a teď už budem dělat to co nejvíc milujeme=běhat za kůžičkou .

ALE JAK TO DNESKA VŠECHNO BYLO: Již šestnáctý ročník Mezinárodní výstavy v Katowicích probíhal ve třech dnech 18-20. března 2011. Skupina deset připadla na poslední den nedělní. V propozicích jsem s vykulenýma očima četla, že v našem kruhu se budou vystavovat: Československý vlčák  (28 psů) a pak již třadičně Italský chrtík (17 psů), Afghánský chrt (11), whippet (41), Irský vlkodav (7).

Fejzíčka (About Face VD) jsem ještě  v jeho 22. měsících naposledy přihlásila do mezitřídy a udělala jsem dobře. Když jsem si den před odjezdem pročítala seznam vystatovatelů, tak jsem narazila z českých přihlášených na Lenku s Lordem (English Lord Lazarus). Dalším soupeřem ve třídě byl polský pes Azarin Buttermilk Muffin. Oba dva soupeři nejsou ve výstavním kruhu nováčky, jelikož mají titul Junior champion Polska. Mohla jsem ho přihlásit do třídy otevřené, ale to nebylo fyzicky možné, jelikož jsem ve třídě otevřené vystavovala Ronečka :o).

Hned po zaparkování u výstavní haly jsem se potkaly s Lenkou a paní Petrou Ryškovou (Chovná stanice Petula Vera). Přišli jsme ke kruhu jako jedni z prvních, tak jsem se "ubytovali", s pejskama jsme prozkoušeli kruh, paní Petra fotila (za což jsem byla ráda, jelikož já jsem lajdák fotograficzny :o). S mým mužem jsme si dali něco málo k snědku a to už Fejzíček spokojeně odpočíval na dece a Roneček nespokojeně odpočíval ve výstavní kleci. Společnost Československých vlčáků byla někdy hektická, hold toto "ostřejší" plemeno je pro chrty "úplně z jiné planety". Nás si vůbec nevšímali, občas řešili něco mezi sebou. Ale vipet je tvor přizpůsobivý a ke konci výstavy spal Fejzík v "náruči" obra.

V deset hodin se začalo posuzovat a šlo to docela pěkně i rychle. Pan Tripoli , jak mi to přišlo, posuzuje každé plemeno jinak. U vlčáků jen pohyb a zuby. U chrtíků pohyb a na výstavním stole míra a úhlení nohou. Afghán elegance v pohybu a srst. Vipet pohyb, hlavně míra, celkový dojem.

Přibližně kolem 12.30 hod. se dostali na řadu vipeti. Ve třídě puppy byl jeden pejsek. Pak následovala třída mladých, kde se vystavovalo sedm pejsků a pak už jsme šli na řadu my. Fejzíček chodil moc krásně a stál taky velice hezky. Moc jsem ho chválila.

Konečný verdikt:

1. English Lord Lazarus 2. About Face Valentine Dogs 3. Azarin Buttermilk Muffin

Foto by Minori and Majus

100.jpg

about-face-valentine-dogs.jpg

 

 

 

 

 

 

 

099.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Ve třídě otevřené se s Ronečkem vystavovali ještě čtyři pejsci, jeden dokonce import z USA Shamasan Happy New Year, který skončil na čtvrtém místě=za našim dostihákem Myronkem. Co k tomu asi vedlo: podle mě Rony je v míře, docela hezky chodil (i když ho zajímaly fleky na koberci :o) , hlavně pěkně stál a v kuhu byl hodný. Jakmile se pejsek vzpouzel-například nechtěl ukázat zuby nebo projevoval známky nervozity-například zvednutým ocáskem, hned to mělo vliv na pořadí.

Bohužel neznám přesné pořadí ostatních tříd a fenek, jelikož můj muž spěchal na vlak a tak jsme hned po vystavení našich kluků odjížděli k domovu. A zazvonil zvonec a na nějaký dlóooouhý čas je s výstavami konec .

 

Náhledy fotografií ze složky Mezinárodní výstava Katowice 20.3.2011

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Petra - Gratulace!!!

21. 3. 2011 19:27

Ještě jednou gratulace oběma klukům !!! Fejzík je na techto fotkách úžasný, ještě, že jsme tam měli super fotografky :-)) protože moje fotky nic moc...

Denisa - Re: Gratulace!!!

21. 3. 2011 20:21

Děkuji Petro, myslím, že celá naše trojka se moc snažila :o).

Hana a vipetky - Fejzík a Ronek

21. 3. 2011 7:24

My víme svoje Denisko, že ? Moc gratuluju a těším se naviděnou :)